LEGO® Duplo

Zestawy do budowy LEGO® DUPLO, są duże i mają wyraziste kolory. Dzieci w wieku od 18 miesięcy mogą uczyć się o świecie, rozwijając umiejętności motoryczne, a przy tym świetnie się bawić. Zestawy można ze sobą łączyć, dzięki czemu dzieci poznają nowe zagadnienia: kolory, kształty, cyfry, litery.


Lego® DUPLO duże klocki dla maluchów – przez zabawę pokazują świat

LEGO seria DUPLO jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat i jest charakterystyczna w ofercie marki. Klocki są dużo większe niż pozostałe klocki LEGO są bezpieczne i łatwe do układania małymi rączkami. Seria ta ma proste zestawy wprowadzające dzieci w życie, zestawy zawierają liczby i alfabet, różne tematy od życia codziennego po bajkowe zestawy składające się z różnych tematów, takich jak Disney czy Superbohaterowie.

Klocki LEGO® DUPLO mają na celu rozwijanie różnych umiejętności u dzieci, w tym:

 • kształtowanie zdolności manualnych,
 • poznawanie świata,
 • rozwój społeczno-emocjonalny maluchów.

Klocki DUPLO są znakomitą inwestycją w rozwój dziecka. Kształtowanie umiejętności motorycznych, następuje w trakcie zabawy. Dzieci angażują ręce i oczy, do precyzji układania, co jest wstępem do nauki pisania i czytania. Zestawy przedstawiają różne środowiska, zawody, zwierzęta, miejsca użyteczności publicznej, co pomaga maluchom zrozumieć świat wokół nich. W trakcie zabawy dużymi klockami istnieje także możliwość rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci. Zabawa klockami w grupie, z rodzeństwem lub rówieśnikami w żłobku jest świetnym sposobem na naukę funkcjonowania maluchów w grupie, dzielenia się zabawkami i wyrażania różnych emocji.

W wieku 2 lat dzieci są jak gąbki, błyskawicznie chłoną informacje z otoczenia. Klocki i elementy z tej serii mogą pomóc maluchom w rozwoju. DUPLO, oferuje zestawy o różnych tematach, zwierzętach i pojazdach, i scenach z życia codziennego np. w żłobku, na placu zabaw, w domu rodzinnym, w ogrodzie, w kąpieli, na kempingu. Te zestawy mogą pomóc w poznawaniu świata. Na przykład dziecko, które jest zafascynowane zestawem z figurkami zwierząt, może w przyszłości interesować się tematami biologii, lub wyrażać chęć posiadania zwierzątka domowego np. kota, psa czy rybki. Rozpoznawanie kształtów to jedna z kluczowych umiejętności rozwojowych, która przydaje się w złożonych umiejętnościach, takich jak czytanie, pisanie i liczenie.

Kiedy dziecko tworzy elementy z klocków, klocki zachęcają do analizy i tworzenia różnych kształtów i wielkości, również, aby rozwijać percepcję i koordynację wzrokowo-ruchową. Dziecko wykorzystuje różne elementy konstrukcyjne, co ma praktyczne zastosowanie i tym samym rozwija kreatywność.

Zabawki edukacyjne, klocki LEGO® DUPLO, umożliwiają rozwój dzieci, szczególnie w wieku około 2 lat. Podczas zabawy klockami, dzieci uczą się, jak zbudować spójną strukturę lub też połączyć klocki w taki sposób, aby uzyskać zamierzony efekt. To ich uczy logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Seria rozwija zdolności kognitywne, dotyczące rozwoju myślenia, pamięci, uwagi i percepcji. Dziecko uczy się rozpoznawać kształty, kolory i litery. Manipulacja klockami wymaga precyzji i, co zapewnia rozwój motoryki dużej (np. chwytanie, przenoszenie), jak i motoryki małej (np. łączenie klocków ze sobą). Motoryka mała jest kontrolowana przez małe dzieci, w dłoniach i palcach, bo gdy dziecko umieszcza mały klocek na większym, wymaga to skoordynowanej pracy palców i dłoni jednocześnie. Użycie kredki lub pędzla do rysowania również angażuje małe mięśnie dłoni.

Kiedy dziecko zapina guzik na koszuli, to także jest wykorzystanie motoryki małej. Motoryka duża dotyczy kontroli dużych grup mięśniowych, które są używane w celu poruszania się. Gdy dziecko skacze, używa dużych mięśni nóg do wygenerowania siły potrzebnej do uniesienia się w powietrzu. Bieganie lub chodzenie, tak samo. Także rzucanie piłką angażuje ręce i nogi. Zabawa klockami DUPLO może być kompleksową aktywnością rozwijającą różne aspekty motoryki. Układanie klocków, dopasowanie elementów, czyli motoryka mała, przenoszenie konstrukcji na półki, czyli motoryka duża.

W praktyce oznacza to, że klocki są czymś więcej niż tylko zabawkami, zestawy DUPLO są narzędziami edukacyjnymi, do kompleksowego rozwoju dziecka. Oferują edukację przez zabawę.

Lego DUPLO - rozwój umiejętności motorycznych w trakcie świetnej zabawy.

Istnieje wiele korzyści płynących z zabawy klockami LEGO® DUPLO, zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Montowanie i demontowanie klocków wymaga poruszania się, które doskonalą koordynację oko-ręka. Dzieci uczą się rozpoznawania kolorów, kształtów i wielkości, a także logiki i myślenia przestrzennego.

Dzięki nieograniczonym możliwościom zestawów dzieci rozwijają kreatywne myślenie i wyobraźnię. Poprzez opisywanie swoich konstrukcji, dzieci rozwijają umiejętności językowe i komunikacyjne. Zabawa w grupie z rodzeństwem, czy rówieśnikami w żłobku, pomaga dzieciom uczyć się dzielenia zabawką, współpracy w grupie i wspólnej zabawy. Klocki DUPLO zawierają elementy edukacyjne, co powoli wprowadza dzieci do świata nauki poprzez świetną zabawę.

Dla rodziców najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci. Nazwa DUPLO pochodzi od podstawowego słowa duplex, co oznacza podwójną wielkość. Klocki LEGO® DUPLO są większe od innych, co usuwa ryzyko połknięcia albo pęknięcia klocka. Klocki są bezpieczne dla małych dzieci. Duża wielkość klocków ułatwia chwytanie, układanie i rozdzielanie, natomiast większe elementy minimalizują ryzyko połknięcia. Wspólna zabawa ma kluczowe znaczenie dla rozwoju dzieci. Zabawa z rodzicem, kolorowymi klockami, to doskonała rozrywka i wartościowy czas z edukacyjną zabawką, a dla rodzica to okazja do obserwacji postępu malucha w rozwoju i wspierania go w nauce.

Rodzice mogą być pewni, że ich dziecko rozwija się na wielu płaszczyznach, podczas zabawy. Klocki są trwałe i mogą być używane przez kolejne dzieci lub do wspólnej zabawy rodzeństwa z przyjaciółmi, co jest opłacalną inwestycją. Na kilka pokoleń. Kolory na klockach są zawsze świeże, nawet po wielu latach, a klocki nigdy się nie starzeją. Zawsze są w głównym trendzie, jeśli chodzi o zabawki dla dzieci, na całym świecie. Nawet niewielkie zestawy potrafią szybko zaangażować dzieci do zabawy. Niektóre zestawy nawet wydają dźwięki, np. Mój pierwszy szczeniak i kotek.

Zestawy DUPLO są tak zaprojektowane, aby dzieci mogły cieszyć się nimi samodzielnie. Ze względu na możliwość łączenia różnych tematycznych zestawów, można uzyskać szybsze efekty w nauce o życiu i świecie, np. zestaw Zwierzęta gospodarskie, może zachęcić maluchy do nauki o życiu zwierząt, potem można go uzupełnić zestawem Dzikie zwierzęta Europy, oraz Dzikie zwierzęta świata, Dzikie zwierzęta Azji czy Afryki oraz Zwierzęta oceanów.

Dzięki tym korzyściom rodzice są pewni, że klocki LEGO® zestawy DUPLO są bezpiecznymi zabawkami dla maluchów o wysokiej wartości edukacyjnej. Klocki są tak zaprojektowane, aby były bardzo proste, co ułatwia dzieciom naukę przez beztroską zabawę.

Legokolego - sklep internetowy oferujący Najlepsze na świecie klocki kultowej duńskiej marki.[...]

Zakupy
 • Metody płatności
 • Sposoby dostawy
 • Regulamin
 • Polityka prywatności
Obsługa Klienta
 • Wymiana i zwrot towaru
 • Reklamacje
 • Odstąpienie od umowy
Nasza firma
 • Dla dostawców
 • Kontakt

© 2024 Codepolis Sp. z o.o.

zamknij
zamknij
Szanowni Państwo,

Sklep internetowy Legokolego.pl rozpocznie sprzedaż produktów w pierwszych miesiącach roku 2024.

W jego ofercie znajdą znane i lubiane na całym świecie klocki kultowej duńskiej marki.

Już teraz zachęcamy jednak do regularnych odwiedzin naszego sklepu. Jeszcze przed oficjalnym startem sprzedaży planujemy organizację konkursów z nagrodami oraz akcjami specjalnymi umożliwiającym otrzymanie MEGAatrakcyjnych kuponów rabatowych do wykorzystania na zakupy w naszym sklepie!

zapraszamy, ekipa sklepu legokolego.pl!